Výstavba školky Korosteň

Výstavba školky pro děti zasažené válkou na ukrajině

Korosteň (ukrajinsky a rusky Коростень, polsky Korosteń; historický název: Iskorosteň) je město na severozápadě Ukrajiny v rovinaté krajině historického regionu Polesí, asi 90 km severně od Žytomyru. Administrativně spadá pod Žytomyrskou oblast a je centrem jednoho ze severních rajónů této oblasti. Žije zde přibližně 61 tisíc obyvatel.

Dnes je Korosteň průmyslovým centrem. V okolí se těží granit, ve městě je chemická továrna na prací prášky a kosmetiku, strojírenská továrna a obnovená továrna na porcelán. Každoročně v září se zde koná festival bramborových placek. Město je železničním uzlem – tratě odtud vedou na Kyjev, Žytomyr, Sarny, Šepetivku a přes Ovruč do běloruského Mazyru.

Výstavba školky Korosteň

Počet dětí: 120
Věk dětí: od 2 - do 6 let
Počet tříd: 6 - 8 variabilita prostoru
Majitel školky: město Korosteň
Provozovatel školky: Korosteň
Majitel pozemku: Nadační fond pomoci cizincům v nouzi
Způsob stravování: vlastní - kuchyně
Provoz školky: 5 dní v týdnu, denně 7:00 - 18:00
Venkovní hřiště: ano

Výstavba školky je zahrnuta v územním plánu města Korosteň
Součástí územního plánu, kde bude školka umístěn jsou bytové domy (pro ca. 1400-1500 obyvatel), rodinné domy (pro ca. 200 obyvatel) obchody, nemocnice, sportovní hřiště, městský park a další občanská vybavenost (garáže, servis, čerpací stanice...)

Více o projektu najdete ZDE.

Zajištění udržitelnosti - je garantováno vedením města Korosten, starostou města panem Volodymyrem Vasylovičem Moskalenko pod záštitou Nadačního fondu pomoci cizincům v nouzi